Tonali przed testami, przeprowadzka do Milanu blisko

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Grzegorz Wajda

Sandro Tonali, dzisiaj ma przejść testy medyczne w Mediolanie przed transferem do AC Milanu, czytamy na łamach Football Italia. Włoski pomocnik ma dołączyć do ekipy z miasta mody łącznie za 35 milionów euro.

Czytaj dalej…

Sandro Tonali w ostatnich miesiącach był jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników w Serie A. Jeszcze na przełomie maja i czerwca wydawało się, że piłkarz trafi do Interu Mediolan, ale ostatnio duże się na tej płaszczyźnie zmieniło.

Zmiana klubu na ostatniej prostej

Ostatecznie Tonali ma dołączyć do Milanu najpierw na wypożyczenie, za które sternicy Rossonerich zapłacą 10 milionów euro. Trzeba jednak zaznaczyć, że Milan będzie miał możliwość wykupienia zawodnika za 15 milionów euro plus 10 milionów euro w formie bonusów.

Ciekawostką jest fakt, że podobną propozycję przedstawili Brescii Calcio decydenci Nerazzurrich. W przeciwieństwie do działaczy Milanu, przedstawiciele Interu wahali się zbyt długo, w sprawia finalizacji transakcji, co skutkowało tym, że ostatecznie wycofali się z tematu finalizacji transferu.

20-letni piłkarz uważany za jednego z najzdolniejszych we Włoszech ma na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Włoch. Tonali zaliczył już w Serie A łącznie 35 spotkań, w których zdobył jedną bramkę, notując też siedem asyst.

Komentarze