Thiago Cionek piłkarzem Regginy

Thiago Cionek
Thiago Cionek fot. Grzegorz Wajda

Thiago Cionek został w poniedziałek nowym zawodnikiem Regginy Calcio. 34-letni reprezentant Polski podpisał trzyletni kontrakt z występującym w Serie B klubem. Do Regginy przenosi się na zasadzie wolnego transferu ze SPAL Ferrara.

Czytaj dalej…

Cionek pozostawał bez klubu od czasu zakończenia ostatniego sezonu, kiedy wygasła jego umowa ze SPAL. W zespole z Ferrery spędził 2,5 roku, rozgrywając w tym czasie 74 spotkania i zdobywając jednego gola na boiskach Serie A.

Wcześniej reprezentował również barwy takich klubów jak Padova Calcio, Modena FC i US Palermo. Na włoskie boiska trafił latem 2012 roku z Jagiellonii Białystok.

Urodzony w Brazylii zawodnik ma na swoim koncie 108 występów i jednego gola w Serie A. Do tego dołożył 126 meczów i trzy bramki w Serie B. Teraz będzie miał szansę poprawienia tego dorobku.

Choć w reprezentacji Polski ostatnie spotkanie rozegrał w listopadzie 2018 roku, cały czas pozostawał w kręgu zainteresowań selekcjonera Biało-Czerwonych Jerzego Brzęczka. W drużynie narodowej wystąpił do tej pory 21 razy.

Komentarze