The Spurs wciąż zabiegają o Piątka

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień mediów Tottenham Hotspur jest coraz bardziej zdeterminowany, aby pozyskać Krzysztofa Piątka z AC Milanu tej zimy. Kłopot w tym, że londyńczycy mają zamiar wypożyczyć Polaka, a klub z Lombardii biorze pod uwagę tylko transfer definitywny zawodnika.

Czytaj dalej…

Według informacji Gianluki Di Marzio sternicy The Spurs mają zamiar wypożyczyć Piątka na pół roku z opcją transferu definitywnego, ale Rossoneri nie są zainteresowani takim rozwiązaniem, bo wiązałoby się to z tym, że musieliby cały czas opłacać wynagrodzenie Polaka.

Władze Tottenhamu chcieliby natomiast, aby Piątek zastąpił w kontuzjowanego Harry’ego Kane’a, który ma być wyłączony z gry do kwietnia. Tym samym przez najbliższe dwa miesiące polski napastnik mógłby liczyć na regularne występy. Tym bardziej że ofensywa Kogutów będzie niebawem jeszcze bardziej osłabiona, bo jej szeregi żegna też Christian Eriksen,

Przypomnijmy, że Piątek dołączył do mediolańskiej drużyny rok temu, kosztując 35 milionów. euro. W ostatnim czasie Polak został jednak osunięty od wyjściowego składu. Stefano Pioli postawił zdecydowanie na ustawienie 4-4-2 w Milanie, co wiąże się z tym, że Piątek z podstawowego napastnika, został dopiero czwartym wyborem.

Polski piłkarz przegrywa rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie nie tylko ze Zlatanem Ibrahimoviciem, ale również z Rafaelem Leao i Ante Rebiciem. Odnotujmy, że oprócz Tottenhamu zainteresowanie pozyskaniem Piątka wyrażają też takie kluby jak: AS Roma, Man Utd, czy Paris Saint-Germain.

Komentarze