Suso: Mogłem trafić do Interu

Suso
Suso fot. Grzegorz Wajda

W styczniu tego roku Suso na zasadzie wypożyczenia trafił z AC Milanu do Sevilli FC. W rozmowie ze Sky Sport Italia zawodnik ujawnił, że swego czasu był bliski przeprowadzki do Interu Mediolan.

Czytaj dalej…

26-letni zawodnik został wypożyczony do drużyny z Andaluzji do końca czerwca 2021 roku z opcją transferu definitywnego.

Suso marzy o występach w elitarnych rozgrywkach

– W piłce nożnej nigdy nic wiadomo. W każdym razie cieszę się, że jestem w Sevilli, gdzie mam przyjemność być w drużynie ze świetnymi zawodnikami, którzy powinni znaleźć się w Lidze Mistrzów – mówił Suso.

– Nigdy nie grałem w tych rozgrywkach z Milanem, będąc co najwyżej w Lidze Europy. Tym samym moim marzeniem jest wywalczenie możliwości gry w Lidze Mistrzów – kontynuował Hiszpan.

– Dorastałem w Milanie i zawsze będę wdzięczny temu klubowi i miastu. Niemniej teraz jestem bliżej rodziny, doświadczając czegoś nowego – powiedział zawodnik.

Kolejka chętnych ustawiała się po Hiszpana

Suso ujawnił też że ​​jego jego rozstanie z Czerwono-czarnymi mogło mieć miejsce znacznie wcześniej.

– Rozmawiałem z Fiorentiną latem ubiegłego roku i mieliśmy spotkanie, ale grzecznie odmówiłem. Później pojawiła się propozycja Romy, ale zabrakło konkretów. Byłem też bliski przeprowadzki do Interu, gdzie chciał mnie Luciano Spalletti – rzekł Hiszpan.

– To był zespół, który grał bardzo dobrze w piłkę z interesującym systemem dopasowanym do moich cech. Byłoby jednak dziwnie opuścić Milan dla Interu. Tym bardziej że zżyłem się z Rossonerimi – uzupełnił piłkarz.

26-latek w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił w sześciu spotkaniach La Liga, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

Komentarze