Były obrońca Arsenalu blisko Lazio

Sokratis Papastathopoulos
Sokratis Papastathopoulos PressFocus

Sokratis Papastathopoulos jest bliski przejścia do Lazio. Jak informuje włoskie media klub ze Stadio Olimpico doszedł do porozumienia z piłkarzem w sprawie warunków kontraktu. Do jego podpisania powinno dojść w ciągu kilku najbliższych dni.

Doświadczony grecki obrońca jest obecnie wolnym zawodnikiem po tym jak niedawno rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z Arsenalem. Umowa z Kanonierami pierwotnie miała obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku, ale obie strony zdecydowały się na wcześniejsze rozwiązanie. Po tym jak Sokratis nie został zgłoszony jesienią do rozgrywek Premier League i Ligi Europy taka decyzja była jak najbardziej zrozumiała.

Grek po opuszczeniu Emirates Stadium nie może jednak narzekać na brak zainteresowania, a jednym z najczęściej wymienianych kierunków są Włochy. Do tej pory za najpoważniejszego kandydata do jego pozyskania uważana była Genoa. Wszystko jednak wskazuje na to, że piłkarz ostatecznie wyląduje w innym klubie Serie A.

Jak informuje La Gazzetta dello Sport Sokratis powinien w najbliższych dniach podpisać umowę z Lazio Rzym. Według doniesień włoskiego dziennika kontrakt miałby obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku i gwarantować zawodnikowi wynagrodzenie w wysokości dwóch milionów euro za sezon.

Decyzja Lazio o sięgnięciu po greckiego defensora jest również związana z kontuzją, jakiej doznał Luiz Felipe. 23-letni brazylijski środkowy obrońca przeszedł w tym tygodniu operację kostki i w nadchodzących tygodniach nie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Komentarze