Sky: Ibrahimovic porozumiał się Milanem

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Getty Images

Według doniesień Sky Sport Italia porozumienie z AC Milanem zawarł Zlatan Ibrahimovic. Szwed podobno zgodził się na podpisanie rocznej umowy, dzięki której rocznie będzie zarabiał siedem milionów euro.

Czytaj dalej…

Warto odnotować w kontekście Ibrahimovicia, że zawodnik nie wznowił jeszcze przygotowań do nowego sezonu z mediolańską ekipą, czekając na ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie swojej przyszłości.

Kompromis osiągnięty

Najnowsze informacje włoskich dziennikarzy dają do zrozumienia, że były reprezentant Szwecji zgodził się na parafowanie nowego kontraktu, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2021 roku. Na jego mocy 38-latek ma zarobić łącznie siedem milionów euro, co ważne w umowie nie zostały objęte żadne bonusy.

Od momentu, gdy Ibrahimovic wrócił do teamu z miasta mody, odegrał kluczową rolę w zespole, który ostatecznie wywalczył miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Przypomnijmy, że Milan wywalczył przepustkę do gry w Lidze Europy w trakcie kampanii 2020/2021.

Kluczowy zawodnik Czerwono-czarnych

Szwedzki napastnik wystąpił w zakończonym niedawno sezonie łącznie w 18 spotkaniach Serie A, w których zdobył 10 bramek. Ibrahimovic miał swój udział w kapitalnej serii Rossonerich, liczącej 13 meczów bez porażki.

Start nowej kampanii włoskiej ekstraklasy zaplanowany jest na 19 września.

Komentarze