Sky: Morata we wtorek w Turynie

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Alvaro Morata już we wtorek spodziewany jest w Turynie, gdzie ma przejść testy medyczne przed powrotem do Juventusu FC. Hiszpański zawodnik ma do ekipy z Piemontu dołączyć na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za łączną sumę w wysokości 54 milionów euro.

Czytaj dalej…

Alvaro Morata już w przeszłości bronił barw Starej Damy. Zawodnik jednak niechętnie rozstał się z turyńską ekipą w 2016 roku, gdy Real Madryt skorzystał z opcji odkupienia zawodnika. Tym samym klub ze stolicy Hiszpanii odzyskał za 30 milionów euro zawodnika, który był wówczas warty znacznie więcej.

Sky Sport Italia, La Gazzetta dello Sport oraz SportItalia donoszą natomiast, że porozumienie między Moratą a Juve zostało już zawarte. Tym samym hiszpański napastnik ma trafić do teamu z Madrytu za 9-10 milionów euro na roczne wypożyczenie. Z kolei latem przyszłego roku mistrzowie Serie A będą mieli możliwość wykupienia zawodnika za 45 milionów euro.

Wielki powrót do Juve o krok

Włoscy dziennikarze podają też, że Juventus będzie miał możliwość przedłużenia okresu wypożyczenia na kolejny sezon. Dodajmy, że między klubami dzisiaj mają być wymienione odpowiednie dokumenty, a jutro zawodnik ma się pojawić w Turynie.

Morata w przyszłym miesiącu skończy 28 lat. Hiszpański napastnik w przeszłości spędził już dwa sezony w latach 2014-2016, zanim sternicy Los Blancos aktywowali opcję wykupu. Od tamtej pory reprezentant Hiszpanii bronił już barw Chelsea FC i Atletico Madryt.

Odnotujmy, że pierwszym wyborem Juve do wzmocnienia ataku był w ostatnich dniach Edin Dzeko, ale AS Roma nie zwolni go, dopóki nie zostanie sfinalizowany transfer z udziałem Arkadiusza Milika, który ma dołączyć do drużyny z Wiecznego Miasta z SSC Napoli.

Komentarze