Sky: El Shaarawy może wrócić do Romy

Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy fot. Stefan Constantin / Sport Pictures

Stephan El Shaarawy według najnowszych informacji włoskich środków masowego przekazu może wrócić do AS Romy. 25-krotny reprezentant Włoch ma niebawem dołączyć do teamu z Wiecznego Miasta, co miałoby miejsce zaledwie rok po rozstaniu zawodnika z tą ekipą na rzecz przeprowadzki do chińskiego Shanghai Greenland Shenhua.

Czytaj dalej…

Stephan El Shaarawy do teamu z Szanghaju trafił w lipcu minionego roku za 16 milionów euro. W ekipie z Dalekiego Wschodu zawodnik zaliczył łącznie 19 meczów, w których zdobył cztery bramki, notując również trzy asysty.

“Faraon” w szeregach Giallorossich ma zastąpić Justina Kluiverta, który najpewniej wkrótce zasili szeregi RB Lipsk. W ekipie ze stolicy Włoch piłkarz wzmocni siłę ofensywną.

Mistrzostwa Europy celem nadrzędnym

Warto zaznaczyć, że El Shaarawy chciał wrócić do Italii po to, aby włączyć się do walki o miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy, który rozegrane będą latem 2021 roku. Zawodnik ma nadzieję na to, że grając w Serie A, łatwiej mu będzie przekonać Roberto Manciniego do tego, aby ten obdarował go szansą na grę w drużynie narodowej.

Przypomnijmy, że urodzony w Savonie piłkarz strzelił w szeregach Romy łącznie 40 goli w 139 spotkaniach. El Shaarawy bronił barw Wilków od stycznia 2016 roku do czerwca 2019 roku.

Komentarze