Sky: Milik w Romie na 5 lat

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik według informacji włoskich dziennikarzy jest coraz bliżej zmiany barw klubowych. Już w niedzielę SportItalia podawała, że polski napastnik doszedł do porozumienia z AS Romą w sprawie warunków indywidualnych. W poniedziałek wieczorem podobny przekaz pojawił się na łamach Sky Sport Italia, które zwykle jest bardzo dobrze poinformowane w tematach transferowych.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik ma trafić z SSC Napoli do klubu z Wiecznego Miasta za 25 milionów euro. Wychowanek Rozwoju Katowice w szeregach stołecznej ekipy ma być wzmocnieniem siły ofensywnej, gdzie jednak pierwszoplanowa rola należeć będzie do Edina Dzeko, który podobno wciąż jest koszony przez Juventus.

Milik do Romy ma dołączyć na wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. Wypożyczenie piłkarza ma kosztować rzymian 3 miliony euro. Z kolei po roku na konto Napoli ma wpłynąć 15 milionów euro. Ponadto klub z Kampanii miał zapewnić sobie na mocy kontraktu łatwe do uzyskania bonusy w wysokości 7 milionów euro.

Większe zarobki i inne perspektywy

Polski napastnik do stołecznej drużyny ma trafić na pięć lat, zarabiając rocznie 4,5 miliona euro. Dla porównania warto odnotować, że w szeregach Azzurrich urodzony w Tychach zawodnik może liczyć rocznie na apanaże w wysokości 2,5 miliona euro.

Warto odnotować, że jeszcze kilka miesięcy temu Milik był postrzegany jako jeden z głównych celów Juventusu na wzmocnienie ofensywy. Niemniej fakt, że w klubie z Piemontu miała miejsce roszada na stanowisku szkoleniowca, zmienił strategię finansową w szeregach mistrzów Serie A.

W każdym razie trzeba podkreślić, że Juve także jest żywo zainteresowane, aby polski napastnik trafił do Romy, bo w przypadku takiego transferu sternicy Starej Damy mają nadzieję, że łatwiej im będzie pozyskać Bośniaka Dzeko, który miałby tworzyć ofensywny tercet w szeregach Bianconerich wraz z Cristiano Ronaldo i Paulo Dybalą.

Suarez wciąż w planach Juve

Ewentualne pozyskanie reprezentanta Bośni i Hercegowiny przez Juventus nie ma jednak wykluczać tego, że do teamu z Turynu trafi Luis Suarez. Wygląda jednak na to, że przeprowadzka Urugwajczyka do ekipy z Piemontu może opóźnić się w trakcie trwającego okienka transferowego ze względu na procedurę przyznania piłkarzowi włoskiego paszportu.

Komentarze