Daniele Rugani
Daniele Rugani fot. Grzegorz Wajda

Rugani żegna się z Juventusem

Wyjaśniła się najbliższa przyszłość Daniele Ruganiego. Jak informuje Sky Sport Italia, obrońca Juventusu zostanie wypożyczony do końca obecnego sezonu do francuskiego Stade Rennes, które już wkrótce czekają występy w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

Francuski klub za wypożyczenie 26-letniego Ruganiego do końca sezonu 2020/21 zapłaci Juventusowi około 1,5-2 milionów euro. W umowie między klubami nie znajdzie się opcja definitywnego transferu.

Środkowy obrońca Starej Damy od dłuższego czasu był łączony z opuszczeniem Juventusu, w którym nie może liczyć na regularne występy. Nie mógł jednak narzekać na brak zainteresowania. W ostatnich tygodniach rozmowy z Juventusem w jego sprawie prowadziła także Valencia, ale przedstawiona przez hiszpański klub oferta nie zadowoliła przedstawicieli mistrzów Włoch.

Rezerwowy w Juventusie

Rugani, który jest wychowankiem Empoli, został pozyskany przez Juventus na początku 2015 roku za pięć milionów euro. Pierwsze pół roku spędził na wypożyczeniu w macierzystym klubie, by przed sezonem 2015/16 dołączyć do kadry turyńskiej drużyny.

Środkowemu obrońcy nigdy nie udało się wywalczyć na stałe miejsca w podstawowym składzie Juventusu. W pierwszej drużynie Starej Damy rozegrał do tej pory 101 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając siedem bramek. Jego pozycja w klubie była jednak z sezonu na sezon coraz słabsza, co potwierdzają również liczby. W poprzednim sezonie wystąpił w zaledwie 10 ligowych meczach, natomiast dwa pierwsze spotkania sezonu 2020/21 obejrzał z ławki rezerwowych.

Komentarze