Ronaldo przekonywał Mbappe na transfer do Juve?

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Grzegorz Wajda

Kylian Mbappe w niedzielny wieczór wraz z reprezentacją Francji miał okazję skonfrontować swoje siły z Portugalią Cristiano Ronaldo. Po zakończeniu meczu największe gwiazdy obu ekip miały okazję wymienić ze sobą kilka słów. Włoscy dziennikarze natychmiast zaczęli analizę, o czym rozmawiali obaj piłkarze.

Czytaj dalej…

Kylian Mbappe nie ukrywał tego, że wzorował się w dzieciństwie na portugalskim zawodniku. Ofensywny piłkarz Paris Saint-Germain opublikował zresztą na Instagramie zdjęcie z Portugalczykiem, nazywając Ronaldo swoim idolem.

Tymczasem uwaga kibiców została zwrócona na fakt, że Mbappe wymienił z reprezentantem Portugalii kilka zdań, co przykuło uwagę przedstawicieli mediów. Przypomnijmy, że już w przeszłości światło dzienne ujrzało słynne zdjęcie, na którym Mbappe w swoim pokoju miał ściany wypełnione plakatami z wizerunkiem CR7.

Nie licząc wczorajszej potyczki, Mbappe miał okazję wcześniej tylko raz skonfrontować swoje siły z Ronaldo. Francuz zmierzył się z Portugalczykiem w 2018 roku, gdy jego PSG rywalizowało z Realem Madryt w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Rozmowy o zmianie barw klubowych?

Dziennikarze Corriere delle Sera przekonują, że Ronaldo mógł rozmawiać z Mbappe o przyszłości. Portugalski zawodnik w ostatnim czasie był przez media łączony z transferem do PSG. W każdym razie fani Bianconerich mają nadzieję na to, że sternicy klubu z Piemontu zdołają przedłużyć kontrakt z zawodnikiem. Obecna umowa Ronaldo wygasa z końcem z czerwca 2022 roku. Ponadto pojawiły się spekulacje, że Portugalczyk miał próbować przekonać Mbappe do tego, aby ten zdecydował się dołączyć do Juve. W przeszłości Ronaldo zdołał przekonać już do transferu do Juve Matthijsa De Ligta.

O czym tak naprawdę rozmawiali piłkarze, nie jest jednak jeszcze w stu procentach pewne, chociaż może się spodziewać, że prędze czy później przedstawiciele mediów odkryją temat dialogu z udziałem dwóch gwiazd futbolu. Pewne jest natomiast, że Mbappe był niezwykle podekscytowany tym, że miał okazję stanąć oko w oko, w bezpośrednim starciu z CR7. Dodajmy, że mecz Francja – Portugalia rozgrywany na Stade de France zakończył się bezbramkowym remisem.

Komentarze