Roma z planem przedłużenia umowy z Pellegrinim

Grzegorz Krychowiak i Lorenzo Pellegrini
Grzegorz Krychowiak i Lorenzo Pellegrini fot. Grzegorz Wajda

Lorenzo Pellegrini według doniesień włoskich mediów prowadzi aktualnie rozmowy w sprawie nowego kontraktu z AS Romą. W każdym razie trzy kluby wyrażają chęć pozyskania piłkarza. Dodajmy, że Włoch ma wpisaną w swojej umowie klauzulę odstępnego, wynoszącą 30 milionów euro, o czym informuje prasa we Włoszech.

Czytaj dalej…

Pellegrini w tym miesiącu skończy 24 lata. Zawodnik co prawda ma umowę z klubem z Rzymu do końca czerwca 2022 roku. Niemniej według sugestii Sky Sport Italia dzisiaj w siedzibie Romy pojawił się menedżer Pellegriniego, co miało na celu omówienie przyszłości jego klienta.

Nie jest tajemnicą, że klub z Wiecznego Miasta ma nadzieję na to, że uda mu się zatrzymać zawodnika na dłużej. Ponadto rzymianie mają plan, aby zwiększyć klauzulę odstępnego. Sam zawodnik oczekuje natomiast wyższych apanaży, zarabiając rocznie w Romie dwa miliony euro.

Gdyby ostatecznie nie doszło do porozumienia zawodnika z przedstawicielem Serie A, to bardzo realny scenariusz zakłada zmianę klubu przez piłkarza. Faworytami do pozyskania zawodnika wydają się: Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, czy Inter Mediolan. W kolejce chętnych znajdować się mają również Everton i Man Utd.

W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił łącznie w 24 meczach, notując w nich trzy trafienia i 11 asyst.

Komentarze