Roma z dwoma alternatywami za Milika

Olivier Giroud
Olivier Giroud fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik w dalszym ciągu nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. O ile jego transfer do Juventusu jest już praktycznie wykluczony, to cały czas nadzieję na jego sprowadzenie ma AS Roma. Przedstawiciele klubu ze Stadio Olimpico powoli tracą jednak cierpliwość i rozglądają się za innymi kandydatami, którzy mogliby zastąpić w zespole Edina Dzeko.

Czytaj dalej…

Według włoskich mediów, AS Roma doszła już do porozumienia z Napoli w sprawie warunków ewentualnego sprowadzenia reprezentanta Polski. W zamian na Stadio San Paolo miałby powędrować między innymi Cengiz Under. Milik, który miał poprosić władze klubu ze stolicy Włoch o kilka dni do namysłu, w dalszym ciągu nie podjął ostatecznej decyzji. Tymczasem Roma chce przygotować się na odejście Edina Dzeko, który jest łączony z Juventusem i Interem Mediolan.

Tadić i Giroud opcjami Romy

Choć Arkadiusz Milik pozostaje pierwszym wyborem Romy, na transferowej giełdzie nazwisk pojawili się inny kandydaci. Jak informuje Calciomercato.it, z przenosinami do włoskiego klubu łączeni są także Dusan Tadić i Olivier Giroud.

Pierwszy z nich jest aktualnie zawodnikiem Ajaksu Amsterdam, ale holenderski klub jest gotowy na sprzedaż 31-latka. Problemem dla Romy może być jednak fakt, że Serb nie posiada paszportu Unii Europejskiej.

Innym kandydatem wzmocnienia włoskiego klubu ma być reprezentant Francji, Olivier Giroud. 33-latek już zimą był mocno łączony z przenosinami do Włoch, a konkretnie do Interu i Lazio. Wówczas z transferu nic nie wyszło, a sam piłkarz przedłużył swój kontrakt z Chelsea do 2021 roku. Wydaje się jednak, że w nadchodzącym sezonie nie będzie miał okazji do regularnych występów, dlatego też mógłby rozważyć zmianę klubu w najbliższych tygodniach.

Komentarze