Roma odpuszcza temat Smallinga, skupi się na Kumbulli?

Piłkarze Hellas Werona
Piłkarze Hellas Werona fot. Grzegorz Wajda

Chris Smalling wciąż nie dołączył do AS Romy, mimo że negocjacje na linii Manchester United-klub z Wiecznego Miasta trwają już od dłuższego czasu. Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy pozwalają przypuszczać, że sternicy Gialorossich wydaje się coraz bardziej zniecierpliwieni takim stanem rzeczy, stąd pojawił się pomysł pozyskania Marasha Kumbulli z Helllas Werona.

Czytaj dalej…

Chris Smalling bronił barw Romy w trakcie kampanii 2019/2020, będąc jednym z mocniejszych punktów defensywy Wilków. Anglik szybko zapracował nie tylko na zaufanie u trenera Paulo Fonseki, ale też kibiców stołecznej drużyny.

Fani Giallorossich mocno wierzyli, że Smalling trafi do ich ukochanego klubu na zasadzie transferu definitywnego. Do porozumienia jednak daleka droga, a kością niezgody wydaje się suma odstępnego oczekiwana przez władze Czerwonych Diabłów.

20-latek za 30 milionów euro

W związku z powyższym coraz bardziej realny wydaje się scenariusz, że decydenci Romy będą szukać innego rozwiązania. Na radarze Wilków znalazł się obrońca Hellas Werony w osobie Kumbulli, który jest jednym z objawień ostatniej kampanii. Roma ma zamiar pozyskać piłkarz na wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu, co zamknęłoby się w kwocie łącznie 30 milionów euro.

20-latek był jednym z zawodników znajdujących się na celowniku Interu Mediolan. Reprezentant Albanii do dzisiaj jednak nie związał się z klubem z Lombardii umową, co daje nadzieje władzom Romy na pozyskanie młodego piłkarza, który jest wychowankiem teamu z miasta miłości.

W swoim debiutanckim sezonie w Serie A zawodnik wystąpił w 25 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie. Kumbulla był też łączony przez media z transferami do Lazio, czy SSC Napoli.

Komentarze