Roma negocjuje z Manchesterem United

Diogo Dalot
Diogo Dalot PressFocus

AS Roma prowadzi zaawansowane rozmowy z Manchesterem United w sprawie transferu Diogo Dalota. Jak informuje Corriere dello Sport, wszechstronny zawodnik ma dołączyć do włoskiego klubu na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

  • Diogo Dalot już w styczniu ponownie może trafić na włoskie boiska
  • Rozmowy z Manchesterem United w sprawie jego pozyskania prowadzą przedstawiciele Romy
  • Portugalczyk miałby przenieść się do włoskiego zespołu na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu

Dalot bliski powrotu do Włoch

22-letniego Portugalczyka w swoim zespole chciałby mieć szkoleniowiec Romy Jose Mourinho. To właśnie za jego kadencji Dalot w lipcu 2018 roku trafił do Manchesteru United z FC Porto. Czerwone Diabły wyłożyły wówczas za niego 22 miliony euro.

W poprzednim sezonie Dalot miał już okazję występować na boiskach Serie A, przebywając na wypożyczeniu w Milanie. Rozegrał wówczas 21 spotkań na boiskach włoskiej ekstraklasy, zdobywając w nich jednego gola. Latem wrócił na Old Trafford, ale nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w zespole prowadzonym przez Ole Gunnara Solskjaera.

Według informacji Corriere dello Sport, Dalot jest na dobrej drodze do powrotu na Półwysep Apeniński. Warunki jego transferu negocjuje obecnie AS Roma. Piłkarz miałby trafić na Stadio Olimpico w styczniu na zasadzie wypożyczenia za 1,5 miliona euro z opcją definitywnego transferu za kolejne 15 milionów euro. Roma byłaby również zobowiązana do wykupienia piłkarza po rozegraniu przez niego określonej w umowie liczby spotkań.

Zobacz także: Roma i Juventus stoczą bój o piłkarza z Bundesligi

Komentarze