River Plate gotowe na pozyskanie Higuaina

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

River Plate według sugestii CalcioMercato przygotowało konkretną propozycję w sprawie transferu Gonzalo Higuaina. Pierwotnie argentyński klub chciał pozyskać zawodnika po zakończeniu sezonu 2020/2021, mając na uwadze to, że kontrakt “Pipty” obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Optyka sterników ekipy z Buenos Aires uległa jedna zmianie.

Czytaj dalej…

River Plate jest gotowe na to, aby zaoferować Higuainowi umowę na dwa lub nawet trzy lata. Jednocześnie zawodnik staje przed wyborem powrotu do klubu, w którym stawiał pierwsze kroki w zawodowej piłce nożnej.

Historia zatoczy koło, “Pipita” wróci do River Plate?

Higuain w szeregach River Plate zaliczył 33 mecze, notując w nich 15 trafień. To właśnie z argentyńskiej ekipy piłkarz trafił do Europy, gdy Real Madryt w styczniu 2007 roku wyłożył na jego transfer 12 milionów euro.

32-latek w trakcie kampanii 2019//2020 wystąpił łącznie w 34 spotkaniach, notując w nich osiem trafień i osiem asyst. Odnotujmy, że 75-krotny reprezentant Argentyny znajduje się też na celowniku Newcastle United i Wolverhampton Wanderers.

Komentarze