Potwierdzone wzmocnienia Romy i Atalanty

Wiktor Kowałenko podczas meczu z Atalantą w Lidze Mistrzów
Wiktor Kowałenko podczas meczu z Atalantą w Lidze Mistrzów PressFocus

Bryan Reynolds będzie zawodnikiem Romy, natomiast Wiktor Kowałenko wzmocni Atalantę Bergamo. Oba transfery zostały potwierdzone przez oficjalną stronę włoskich rozgrywek Lega Serie A. Z kolei kluby na razie nie opublikowały w tej sprawie komunikatów.

Reynolds do klubu ze Stadio Olimpico przenosi się na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z FC Dallas. W umowie transferowej znalazł się zapis zobowiązujący włoski klub do wykupienia piłkarza za 7,5 miliona euro. Kwota ta może ostatecznie wzrosnąć do 11 milionów euro po spełnieniu uzgodnionych bonusów.

Prawy obrońca na boiskach amerykańskiej Major League Soccer rozegrał do tej pory 29 spotkań, notując w nich pięć asyst.

AS Roma rywalizację o pozyskanie utalentowanego 19-latka wygrała z kilkoma innymi włoskimi klubami. Według medialnych doniesień zainteresowane pozyskaniem bocznego defensora były również zespoły Juventusu i Benevento Calcio.

Ukraiński zaciąg w Bergamo

Na włoskich boiskach już wkrótce zobaczymy również ukraińskiego pomocnika Wiktora Kowałenkę. 24-letni ofensywnie usposobiony zawodnik podpisał umowę z Atalantą Bergamo. Do drużyny przeniesie się za około 700 tysięcy euro z Szachtara Donieck.

Kowałenko jest wychowankiem drużyny z Doniecka. Do tej pory w barwach pierwszego zespołu Szachtara rozegrał 199 spotkań, zdobywając 32 bramki. W zespole Atalanty dołączy do swojego rodaka Rusłana Malinowskiego, który w przeszłości również występował w Doniecku. Do Atalanty trafił latem 2019 roku za 13,6 miliona euro z belgijskiego Racingu Genk.

Komentarze

Comments 2 comments