Reprezentant Japonii wzmocni obronę Milanu?

Kibice AC Milan
Kibice AC Milan fot. Grzegorz Wajda

AC Milan prawdopodobnie będzie musiał pogodzić się z przegraną z Leicester City rywalizacją o sprowadzenie zawodnika AS Saint-Etienne Wesleya Fofany. Nie oznacza to jednak, że Rossoneri nie wzmocnią środka defensywy swojej drużyny przed zamknięciem okna transferowego. Jak informuje La Gazzetta dello Sport, kolejnym kandydatem jest Takehiro Tomiyasu.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Milanu na sprowadzenie nowego środkowego obrońcy chcą przeznaczyć pieniądze uzyskane ze sprzedaży Lucasa Paquety do Olympique Lyon. Na szczycie listy życzeń mediolańskiego klubu znajdował się ostatnio Wesley Fofana, ale 19-letni Francuz prawdopodobnie przeniesie się do angielskiego Leicester City.

Tomiyasu jednym z trzech kandydatów

Rossoneri skierują teraz swoje starania w innym kierunku. Według włoskich mediów, aktualnie najpoważniejszym kandydatem do przejścia do Milanu jest japoński obrońca Bolonii Takehiro Tomiyasu. W kręgu zainteresowań włoskiego klubu pozostają również Matija Nastasić z Schalke 04 Gelsenkirchen i Kristoffer Ajer z Celtiku.

Jak informuje La Gazzetta dello Sport, Bologna oczekuje za 21-letniego reprezentanta Japonii 25 milionów euro. Tomiyasu na włoskich boiskach występuje od lipca ubiegłego roku, kiedy przeniósł się do drużyny z Bolonii za 9 milionów euro z VV St. Truiden.

Do tej pory Tomiyasu w Serie A rozegrał 31 spotkań, zdobywając jednego gola.

Komentarze