Reina oficjalnie w Lazio

Pepe Reina
Pepe Reina fot. Grzegorz Wajda

Przedstawicielom Lazio udało się sfinalizować pierwszy transfer przed nowym sezonem. Nowy bramkarzem drużyny prowadzonej przez Simone Inzaghiego został Jose Reina.

Czytaj dalej…

Klub ze Stadio Olimpico nie ujawnił szczegółów podpisanego kontraktu, ale według nieoficjalnych informacji Reina przenosi się do Lazio na zasadzie wolnego transferu. 37-letni Hiszpan wcześniej rozwiązał swój, obowiązujący jeszcze przez rok, kontrakt z Milanem.

Były reprezentant Hiszpanii w zespole Lazio prawdopodobnie będzie musiał zadowolić się rolą drugiego bramkarza i dublera Tomasa Strakoshy. Biorąc jednak pod uwagę czekające drużynę ze stolicy Rzymu spotkania na trzech frontach, Reina również powinien otrzymać swoje szansę na grę.

Ósmy klub w karierze Reiny

Dla doświadczonego bramkarza Lazio jest ósmym klubem w karierze. Reina do tej pory miał okazję występować w takich zespołach jak Barcelona, Villarreal, Napoli, Liverpool, Bayern Monachium, Milan i Aston Villa.

W trakcie swojej kariery rozegrał 800 oficjalnych spotkań na poziomie klubowym. Do tego dołożył 38 występów w drużynie narodowej.

Komentarze