Real celuje w Martineza, Inter chce odnowić umowę z Argentyńczykiem

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień TuttoMercatoWeb.com sternicy Realu Madryt przygotowują się na letnie zakupy we Włoszech. Klub ze stolicy Hiszpanii ma w planach pozyskanie dwóch zawodników występujących na co dzień w Serie A. Pierwszym jest napastnik Interu Mediolan w osobie Lautaro Martineza, a drugim Fabian Ruiz z SSC Napoli.

Czytaj dalej…

W kontekście Argentyńczyka sytuacja jest jasna, bo jeśli Real będzie chciał pozyskać napastnika Nerazzurrich, to musi się liczyć z wydatkiem w wysokości 111 milionów euro. Tyle bowiem wynosi klauzula odstępnego zapisana w jego kontrakcie.

Dodajmy jednak, że Real nie jest jedynym klubem, który chce mieć Martineza u siebie. Od dłuższego czasu media nie tylko w Hiszpanii spekulują, że piłkarza chce mieć w swoich szeregach także FC Barcelona, która ostatnio ma kłopoty z napastnikami.

Odnotujmy, że mediolański klub ma z kolei w planach zmodyfikować warunki umowy z Argentyńczykiem, chcąc go jednak zatrzymać w swoich szeregach. Jednocześnie władze Interu mają zamiar usunąć klauzulę odstępnego w jego kontrakcie. Może się to jednak wiązać ze znaczną podwyżką dla piłkarza, który liczy na zarobki w wysokości ośmiu milionów euro rocznie, co sprawiłoby, że Martinez byłby najlepiej zarabiającym piłkarzem Nerazzurrich.

W tej kampanii 22-letni piłkarz wystąpił łącznie w 27 spotkaniach Interu, notując w nich 16 trafień i cztery asysty. Obecna umowa 18-krotnego reprezentanta Argentyny obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze