Raiola zamierza ulokować Keana w Milanie?

Moise Kean
Moise Kean fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że znany menedżer piłkarski Mino Raiola jest mocno zaangażowany w temat transferu Moise Keana do jednego z klubów Serie A. Pełnomocnik między innymi Gigi Donnarummy i Zlatana Ibrahimovicia ma plan, aby doprowadzić do transferu byłego piłkarza Juventusu FC do AC Milanu.

Czytaj dalej…

Raiola co prawda obecnie skupia swoją uwagę rozmowach z klubem z Lombardii w sprawie nowych umów dla swoich zawodników w Milanie. W każdym razie kolejną sprawą agenta piłkarskiego ma być doprowadzenie do transferu Keana do mediolańskiej ekipy.

Ofensywnie usposobiony piłkarz nie zaaklimatyzował się w szeregach Evertonu, gdzie miał kłopoty z regularną grą. Ponadto Kean podpadł menedżerowi The Toffees, organizując w trakcie pandemii koronawirusa imprezę, lekceważąc zalecenia angielskich władz. Taka postawa oburzyła społeczność na Wyspach Brytyjskich.

W grę wychodzi wypożyczenie z opcją transferu

Niewykluczone zatem, że niebawem zawodnik wróci do Włoch. Przedstawiciel Premier League oczekuje za swojego piłkarza 25 milionów funtów. Sternicy Rossonerich rozważaliby jednak wypożyczenie Keana z opcją transferu definitywnego.

20-latek w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 33 spotkaniach, w których strzelił dwa gole, notując też dwie asysty. Obecny kontrakt Keana z klubem z Goodison Park obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Komentarze