Przełom ws. nowej umowy dla Dybali. Tymczasem o zawodnika zabiega Chelsea

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Paulo Dybala, według najnowszych doniesień włoskich mediów jest coraz bliżej parafowania nowego kontraktu z Juventusem FC. TuttoMercatoWeb.com donosi, że nastąpił przełom w rozmowach, więc niewykluczone, że w przyszłym tygodniu dojdzie do skutku parafowanie nowego kontraktu przez Argentyńczyka.

Czytaj dalej…

Paulo Dybala, ma umowę ważną ze Starą Damą do końca czerwca 2022 roku. Nowy kontrakt argentyńskiego napastnika ma natomiast zostać przedłużony do 2025 roku. Jednocześnie zawodnik ma mieć podwyżkę, dzięki której stanie się drugim najlepiej opłacanym w klubie zawodnikiem, wyprzedzając pod tym względem Matthijsa De Ligta. Spekuluje się o sumie ponad 10 milionów euro rocznie. Dla porównania aktualnie zawodnik może liczyć na apanaże w wysokości 7,3 miliona euro rocznie.

Ciekawostką jest natomiast informacja dotycząca tego, że chętna na pozyskanie piłkarza, jest Chelsea FC. Klub z zachodniego Londynu może być gotowy wyłożyć na transfer 80 milionów euro (72 miliony funtów). Napastnik Juve jest kolejnym argentyńskim zawodnikiem, który znalazł się na celowniku The Blues. Wcześniej Chelsea interesowała się Lautaro Martinezem, ale ostatecznie temat przeprowadzki piłkarza Interu Mediolan angielskiej ekipy upadł.

Anglicy od dłuższego czasu przyglądają się Argentyńczykowi!

Dybala nie pierwszy raz jest łączony z transferem do klubu z Premier League. W 2019 roku chęć pozyskania zawodnika zdaniem mediów miały wyrażać takie ekipy jak Manchester United, czy Tottenham Hotspur, ale ostatecznie do transakcji z udziałem zawodnika nie doszło.

Argentyńczyk do tanich zawodników z pewnością nie należy. Mając jednak na uwadze, że londyński klub w trakcie ostatniej sesji transferowej wydał krocie na takich piłkarzy jak: Timo Werner, czy Kai Havertz, to nie powinno być dla Chelsea kłopotem wygospodarowanie pieniędzy na Dybalę.

Odnotujmy, że argentyński napastnik najpewniej nie zagra w jutrzejszym starciu z FC Crotone w meczu czwartej koncie włoskiej ekstraklasy. Dybala zmagał się ostatnio z problemami żołądkowymi, co miało miejsce w trakcie zgrupowanie reprezentacji Argentyny.

Komentarze