Powrót Piątka do Włoch uzależniony od Belottiego?

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

W ostatnim czasie nie brakuje głosów, że Krzysztof Piątek nie potrafi nawiązać nici porozumienia z trenerem Herthy BSC w osobie Bruno Labbadii. W związku z tym niewykluczone, że Polak latem znów zmieni bary klubowe. Chętna na pozyskanie zawodnika wydaje się ACF Fiorentina, chociaż Piątek wydaje się opcją alternatywną dla przedstawiciele Serie A.

Czytaj dalej…

Głównym celem na wzmocnienie ataku ekipy z Toskanii wydaje się Andrea Belotti, broniący aktualnie barw Torino FC. Włoski napastnik według medialnych doniesień od dłuższego czasu znajduje się w orbicie zainteresowania sterników Violi. W przypadku ewentualnej transakcji kłopotem mogą być jednak oczekiwania finansowe za zawodnika ze strony klubu z Piemontu.

Piątek wkrótce znów w Serie A?

Fiorentina zatem, aby nie wydawać za dużo, na co wpływ ma mieć pandemia koronawirusa, może skusić się na pozyskanie reprezentanta Polski. Piątek miałby do Fiorentiny trafić na dwuletnie wypożyczenie z opcja obowiązkowego transferu definitywnego za 25 milionów euro.

Dodajmy, że były napastnik AC Milanu zasilił szeregi klubu z Bundesligi w styczniu tego roku, kosztując 24 miliony euro plus bonusy. Obecny kontrakt Piątka z Herthą obowiązuje do 2025 roku. Jak na razie w 11 meczach niemieckiej ekstraklasy 24-latek zaliczył trzy trafienia.

Komentarze