Pioli: Milan nie potrzebuje wielu wzmocnień

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Stefano Pioli udzielił ostatniego ciekawego wywiadu jednemu ze sponsorów AC Milanu, czyli firmie Skrill. Włoch przekonywał w nim, że Zlatan Ibrahimovic jest w zespole punktem odniesienia dla młodszych piłkarzy. Szkoleniowiec Rossonerich nie szczędził też pochwał w kierunku Gigi Donnarummy.

Czytaj dalej…

Pioli pomógł mediolańskiej drużynie wywalczyć szóste miejsce na koniec sezonu włoskiej ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Dzięki widocznym efektom pracy Włoch władze Milanu podjęły decyzję o przedłużeniu z nim kontraktu do końca czerwca. Teraz opiekun Rossoneroch wierzy w kontynuowanie owocnej współpracy z Ibrahimovicie.

Pioli: Zlatan ma cały czas chęć do doskonalenia swoich umiejętności

– Zlatan to niezwykły profesjonalista. Uczy młodszych piłkarzy, jest punktem odniesienia dla swoich kolegów z drużyny – powiedział Pioli cytowany przez Football Italia.

– Jego recepta na sukces jest prosta, to chęć do wygrywania i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności – kontynuował opiekun teamu z miasta mody.

Włoch nie szczędził też pochwał w kierunku bramkarz w jego zespole. – Donnarumma to niezwykle utalentowany bramkarza, z pewnością jeden z najlepszych na świecie. Wciąż może się jednak w wielu aspektach piłkarskiego rzemiosła poprawić – przekonywał Pioli.

W składzie tylko kosmetyczne zmiany?

Opiekun mediolańskiego teamu dał też do zrozumienia, że Rossoneri nie potrzebują zbyt wielu wzmocnień tego lata. – Milan nie potrzebuje wielu nowych piłkarzy. Potrzebujemy kilku wzmocnień, ale na konkretnych pozycjach – stwierdził 54-latek.

– Jestem pewien, że klub znajdzie właściwe rozwiązania. Jestem w kontakcie z dyrektorem generalnym Ivanem Gazidisem, a także z Paolo Maldinim i Fredericem Massarą. Razem dołożymy wszelkich starań, aby ulepszyć ten zespół – uzupełnił Pioli.

Komentarze