Reca oficjalnie zmienił klub

Arkadiusz Reca
Arkadiusz Reca fot. PressFocus

Arkadiusz Reca został nowym zawodnikiem Spezii Calcio, poinformował klub z Serie A w oficjalnym komunikacie. Reprezentant Polski parafował umowę z nowym pracodawcą na cztery lata.

  • Arkadiusz Reca zmienił klub w Serie A
  • Reprezentant Polski związał swoją przyszłość ze Spezią Calcio
  • Z nowym klubem zawodnik związał się kontraktem do końca czerwca 2025 roku

Reca trafił pod skrzydła Thiago Motty

Arkadiusz Reca od dłuższego czasu był według medialnych doniesień bliski rozstania z Atalantą. Zawodnik nie znajdował się w planach Gian Piero Gasperiniego na trwającą kampanię, więc przesądzone było, że piłkarz będzie musiał znaleźć sobie nowy klub.

W ostatnich dwóch ksezonach Reca był wypożyczony kolejno do SPAL Ferrara oraz Crotone. W obu tych ekipach zawodnik pozostawiał po sobie dobre wrażenie. Tymczasem w sezonie 2021/2022 były piłkarz Wisły Płock będzie występował w drużynie Thiago Motty, który trafił do Spezii przed startem kampanii.

W nowej drużynie Reca będzie grał z numerem 13. na koszulce. Zawodnik tuż po ogłoszeniu transferu nie ukrywał radości z tego, że trafił do Spezii.

– Cieszę się, że dołączyłem do klubu, wiążąc się z nim kontraktem na cztery lata. Spezia mocno o mnie zabiegał i to miało wpływ na moją decyzję. Nie potrafię się doczekać, kiedy będę mógł dołączyć do drużyny – mówił piłkarz cytowany przez oficjalną stronę internetową przedstawiciela Serie A.

Reca legitymuje się bilansem 58 występów w lidze włoskiej. Jak dotąd zdobył w nich dwie bramki, a ponadto zaliczył pięć asyst.

Czytaj więcej: Bonucci przerwał ciszę po kompromitacji

Komentarze