Piątek wróci do Serie A? Sprawa nabiera rozmachu

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Krzysztof Piątek po ośmiu miesiącach od transferu do Herthy Berlin z AC Milanu tego lata znów może zmienić barwy klubowe. Corriere dello Sport podaje, że ACF Fiorentina jest zainteresowana pozyskaniem reprezentanta Polski na roczne wypożyczenie z opcją transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

Krzysztof Piątek, chociaż miał niezłą końcówkę sezonu w niemieckiej ekstraklasie, a przede wszystkim otrzymywał okazję do gry od trenera Bruno Labbadii, bardzo możliwe, że niebawem znów zmieni klub. Chętny na pozyskanie Polaka jest klub z Toskanii.

Piątek w Italia to wciąż solidna marka

Fiorentina jest gotowa zaoferować za polskiego napastnika 25 milionów euro, ale zapłaciłaby tę sumę po rocznym wypożyczeniu. Berlińczycy według informacji włoskich dziennikarzy nie powinni robić problemów Piątkowi w sprawie transferu. W każdym razie nie jest tajemnicą, że Hertha oczekuje 30 milionów euro za Polaka.

Za transferem Piątka do ekipy z Serie A przemawiać ma to, że trenerem Fiorentiny jest Giuseppe Iachini, który jest zwolennikiem talentu Polaka. Właśnie 56-latek miał prosić władze Violi o transfer z udziałem zawodnika.

Odnotujmy, że w styczniu szeregi Rossonerich wzmocnił Zlatan Ibrahimovic, co przyczyniło się do tego, że Piątek miał kłopot z odbudowaniem swojej dyspozycji. Tym samym polski zawodnik zdecydował się na przeprowadzkę do klubu z Bundesligi. Piątek ma kontrakt Herthą ważny do 2025 roku.

Komentarze