Piątek wciąż na liście życzeń Fiorentiny

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Krzysztof Piątek wciąż znajduje się na celowniku ACF Fiorentiny, przekonuje na łamach jednego z portali społecznościowych Nicolo Schira z La Gazzetta dello Sport. Polski napastnik aktualnie jest zawodnikiem Herthy BSC, ale podobno rozważa powrót do Serie A, gdzie w przeszłości bronił już barw Genoi CFC, czy AC Milanu.

Czytaj dalej…

Krzysztof Piątek do teamu ze stolicy Niemiec trafił w styczniu tego roku, kosztując ponad 20 milionów euro sterników Starej Damy. W szeregach berlińskiego teamu polski napastnik wystąpił w 15 meczach, w których zdobył cztery bramki.

Ostatnio co prawda z Herthą rozstał się Vedad Ibisevic, co może sprawić, że Piątek stanie się jednym z pierwszych wyborów trenera Bruno Labbadii do obsady linii ataku. Niemniej Polak jest wciąż kuszony przez klub z Toskanii, co działa na jego wyobraźnie.

Piątek znów zastąpi Cutrone

W ekipie z Florencji reprezentant Polski miałby zastąpić Patricka Cutrone, który może zostać sprzedany. Kłopot w tym, że klub z Berlina bierze pod uwagę sprzedaż Polaka natychmiast za 25 milionów euro. Z kolei prezydent Fiorentiny chciałby Piątką wypożyczyć z opcją transferu definitywnego.

Nie jest tajemnicą, że polskiego napastnika w swojej drużynie chciałby mieć trener Giuseppe Iachini. 56-latek co prawda nie miał okazji współpracować z Piątkiem, ale zna go z występów we włoskiej ekstraklasie.

Gdyby polski napastnik ostatecznie zakotwiczył w szeregach Violi, to rywalizowałby o miejsce w składzie Fiorentiny z Dusanem Vlahoviciem oraz Christianem Kouame. Pierwszy w Serie A zaliczył 40 spotkań, w których zdobył sześć bramek, notując też jedną asystę. Drugi ma 56 meczów, notując w nich 10 trafień. Dla porównania Piątek w 55 spotkaniach we włoskiej ekstraklasie strzelił 26 goli.

Komentarze