Fiorentina zainteresowana dwoma Polakami!

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Dwóch reprezentantów Polski może latem zmienić barwy klubowe! La Nazione sugeruje na swoich łamach, że ACF Fiorentina ma w planach pozyskanie w trakcie najbliższej sesji transferowej Krzysztofa Piątka z Herthy BSC i Karola Linetty’go z UC Sampdorii.

Czytaj dalej…

Wierząc medialnym doniesieniom klub z Toskanii już zaczął rozmowy w sprawie transferu byłego pomocnika Lecha Poznań w osobie Linetty’ego. W związku z tym, że interesy tego zawodnika reprezentuje ten sam agent piłkarski, to niewykluczone, że Fiorentina spróbuje pozyskać również byłego napastnika AC Milanu, przekonuje gazeta z Florencji.

Przypomnijmy, że Piątek trafił do Bundesligi w styczniu, gdy na pozyskanie polskiego napastnika zdecydowali się decydenci Starej Damy. Klub ze stolicy Niemiec wyłożył 27 milionów euro plus bonusy na transfer z udziałem 24-latka, który w niemieckiej ekstraklasie zaliczył jak na razie trzy trafienia.

“Il Pistolero” wróci do Serie A?

Ostatnio pojawiły się głosy, że Piątek nie jest zadowolony z transferu do Niemiec, co może wpłynąć na to, że latem zawodnik znów zmieni barwy klubowe. La Nazione twierdzi, że Fiorentina może spróbować wypożyczyć polskiego napastnika na dwa lata z opcją obowiązkowego transferu. Podobny zabieg klub z Toskanii wykonały, gdy pozyskiwał Patricka Cutrone.

Ciekawostką może być to, że Piątek mógłby w trakcie swojej piłkarskiej kariery znów zostać następcą Włocha Cutrone podobnie, jak to miało miejsce w styczniu 2019 roku, gdy reprezentant Polski zasilił szeregi Rossonerich. Urodzony w Dzierżoniówie zawodnik w ekipie z miasta wystąpił łącznie w 41 spotkaniach, zdobywając 16 bramek.

Komentarze