Pedulla: Milik odrzucił ofertę z Fiorentiny

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik nie trafi w trakcie kończącego się okienka transferowego z SSC Napoli do ACF Fiorentiny. Według doniesień włoskiego dziennikarza sportowego Alfredo Pedulli reprezentant Polski odrzucił ofertę klubu z Toskanii.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik miał zasilić szeregi Fioletowych na zasadzie transakcji, która miała kosztować 24 miliony euro. Piłkarz miał trafić do teamu z Florencji na wypożyczenie z opcją obowiązkowego transferu definitywnego. W szeregach Violi polski napastnik mógłby liczyć na apanaże w wysokości czterech milionów euro rocznie, czyli nieco mniej niż oferowała mu AS Roma, ale i tak o 1,5 miliona euro więcej, niż ma aktualnie zapewniony dzięki umowie z Napoli.

Ostatecznie jednak Polak nie zamieni Neapolu na Florencję, gdyż ofertę Fiorentiny odrzucił. W związku z tym pojawia się realne zagrożenie, że Milik ostatecznie klubu nie zmieni. Warto zaznaczyć, że Polak nie był te zainteresowany przeprowadzką do Valencii CF.

Milik uziemiony w Napoli?

Jeśli nie stanie się nie nieprzewidzianego, to wychowanek Rozwoju Katowice najpewniej do stycznia 2021 roku będzie uwięziony w klubie z Kampanii. Taki stan rzeczy może też sprawić, że Polak zostanie ukarany karą finansową przez prezydenta klubu Aurelio De Laurentiisa, co ma być podyktowane tym, że Milik miał swoimi decyzjami psuć wizerunek Napoli.

Przypomnijmy, że polski napastnik trafił do teamu z Serie A w 2016 roku z AFC Ajaxu za 32 miliony euro. W ekipie z południa Włoch zawodnik wystąpił łącznie w 93 meczach Serie A, notując w nich 38 trafień i dwie asysty. Obecny kontrakt Milika z Napoli obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze