Były reprezentant Hiszpanii na trzy lata w Romie

Pedro
Pedro fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

AS Roma oficjalnie poinformowała o finalizacji transferu Pedro Rodrigueza. Były reprezentant Hiszpanii, po przejściu badań medycznych, podpisał we wtorek z włoskim klubem trzyletni kontrakt. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

Czytaj dalej…

Pedro do Romy przenosi się na zasadzie wolnego transferu, po tym jak z końcem ostatniego sezonu pożegnał się z londyńską Chelsea.

– Cieszę się, że jestem tutaj w Romie. Jestem podekscytowany czekającym mnie wyzwaniem i rywalizacją o osiągnięcie naszych celów w nadchodzącym sezonie – powiedział Pedro, cytowany przez oficjalną stronę klubu. – Chciałbym podziękować kibicom za powitanie, które mi zgotowali. Mam nadzieję, że będę mógł ich uszczęśliwić – dodał.

– To dla nas zaszczyt móc powitać w rodzinie Romy zawodnika o takich umiejętnościach jakie ma Pedro. Mamy nadzieję, że będzie mógł wzbogacić listę swoich sukcesów w naszym zespole – dodał Guido Fienga, dyrektor generalny klubu.

Trzeci klub w karierze Pedro

Dla 33-letniego zawodnika AS Roma jest dopiero trzecim klubem w jego seniorskiej karierze. Rozpoczynał ją w Barcelonie, w barwach której rozegrał łącznie 321 spotkań, zdobywając 99 bramek i notując 62 asyst. Ostatnie pięć lat spędził w londyńskiej Chelsea, do której trafił w sierpniu 2015 roku za 27 milionów euro. W zespole The Blues wystąpił 206 razy, strzelając 43 gole i dokładając do tego 28 asyst.

Pedro przez wiele lat występował również w reprezentacji Hiszpanii, zdobywając dla niej 17 bramek w 65 występach.

Komentarze