Pogba gotowy dla Juve obniżyć swoje zarobki

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Tuttosport sugeruje na swoich łamach, że Paul Pogba jest do tego stopnia zdecydowany na to, aby wrócić do Juventusu FC, że jest gotowy obniżyć swoje żądania finansowe. Dodajmy, że Francuz w Man Utd inkasuje każdego roku 15 milionów funtów.

Czytaj dalej…

Pogba już od miesięcy przymierzany jest do transferu do mistrzów Włoch. Ostatnio jednak temat znów wrócił na świecznik. Najnowsze doniesienia w sprawie mistrza świata z 2018 roku wskazują, że ten jest skłonny obniżyć swoje oczekiwania finansowa, aby znów reprezentować barwy Starej Damy.

Złudna obniżka apanaży?

Powyższe sugestie nie zmieniają faktu, że i tak byłaby to suma, która mocno obciążałaby listę płac w Juve. Turyński dziennik podaje, że Pogba jest gotowy na to, aby jego apanaże zmniejszyły się z 15 do 11 milionów funtów na rok. Prawda jest jednak taka, że przy takim założeniu zawodnik niewiele by stracił, mając na uwadze to, że dla obcokrajowców podatki we Włoszech przez kilka lat są niższe.

Dodajmy, że francuski pomocnik ma kontrakt ważny z klubem z Old Trafford do końca czerwca 2021 roku. Umowa zakłada jednak opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. Dodajmy, że Pogba w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w ośmiu spotkaniach, notując w nich dwie asysty.

Komentarze