Oficjalnie: Tonali nowym pomocnikiem Milanu

Sandro Tonali
Sandro Tonali fot. Grzegorz Wajda

Sandro Tonali, zgodnie z medialnymi doniesieniami został nowym zawodnikiem AC Milanu. Włoski pomocnik do klubu z Lombardii trafił z Brescii Calcio na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. W szeregach Rossonerich zawodnik będzie grał z numerem “8” na koszulce.

Czytaj dalej…

Sandro Tonali, jeszcze w maju i czerwcu łączony był z przeprowadzką do Interu Mediolan. Ostatnio jednak temat przenosin zawodnika do ekipy z czarno-niebieskiej części miasta mody ostygł, co wykorzystali sternicy Milanu.

Tym samym sternicy Rossonerich podjęli decyzję o wypożyczeniu piłkarza na rok za 10 milionów euro. Po 12 miesiącach Milan będzie miał możliwość wykupienia zawodnika za 10 milionów euro plus 15 milionów w formie dodatkowych bonusów oraz 10 procent od następnego transferu z udziałem piłkarza. Wówczas piłkarz może zostać w szeregach ekipy z Lombardii do końca czerwca 2025 roku.

Miłość do czerwono-czarnych barw od dzieciństwa

Tonali w środę przeszedł testy medyczne, które były tylko formalnością. Warto zaznaczyć, że piłkarz nie ukrywał swojej sympatii do Milanu, któremu kibicował w dzieciństwie.

– Cieszymy się, że możemy powitać Sandro Tonaliego w AC Milanie – powiedział Ivan Gazidis w trakcie konferencji prasowej.

– To jeden z najbardziej obiecujących piłkarzy młodego pokolenia we włoskiej piłce. Sandro, kocha Milan i rozumie jego wartość, co idealnie komponuje się z naszymi oczekiwaniami. Witamy Sandro! – kontynuował prezes zarządu Rossonerich.

Komentarze