Nowy klub Stępińskiego

Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński fot. Grzegorz Wajda

Kolejny włoski klub pojawił się na drodze Mariusza Stępińskiego. 25-letni polski napastnik do końca obecnego sezonu będzie występował w US Lecce, do którego został wypożyczony z Hellas Werona. W umowie między klubami znalazła się także opcja definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

Stępiński na włoskich boiskach występuje od sierpnia 2017 roku, kiedy dołączył do Chievo Werona, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu z francuskiego FC Nantes. W drużynie Chievo rozegrał 57 spotkań na boiskach Serie A, zdobywając 11 bramek.

Po spadku drużyny do Serie B pozostał na boiskach włoskiej ekstraklasy, przenosząc się na zasadzie wypożyczenia do lokalnego rywala Hellas. W styczniu 2020 roku został wykupiony za 5,5 miliona euro. Sezon 2019/20 nie był już dla niego tak udany. W 21 rozegranych spotkaniach w lidze zdobył tylko trzy gole.

Teraz Stępiński spróbuje swoich sił w zespole spadkowicza z Serie A, którego zawodnikiem jest również Marcin Listkowski. Sezon 2020/21 nowa drużyna polskiego napastnika rozpoczęła od bezbramkowego remisu u siebie z Pordenone.

Debiut w swoim nowym zespole Stępiński może zaliczyć już w najbliższy weekend. W sobotę Lecce zmierzy się na wyjeździe z Ascoli Calcio.

Komentarze