Napoli obniżyło cenę wywoławczą za reprezentanta Polski?

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

SSC Napoli według ostatnich informacji włoskich środków masowego przekazu obniżyło cenę wywoławczą za Arkadiusza Milika do 35 milionów euro. Wpływ na to ma mieć fakt, że AS Roma nie jest już skłonna oddać w zamian Cengiza Ündera, zmieniając swoją strategię transferową.

Czytaj dalej…

SSC Napoli miało plan, aby z klubem z południa Włoch dokonać wymiany piłkarzy. Do stołecznej ekipy miał dołączyć reprezentant Polski w osobie Milika, z kolei w przeciwnym kierunku miał się udać Turek Cengiz Ünder. Plany jednak pokrzyżowała kontuzja Nicoli Zaniolo.

W związku z powyższym rzymianie zmienili strategię związaną z polityką transferową. Roma nie chce już sprzedawać reprezentanta Turcji i Edina Dzeko, chcąc opierać swoją ofensywę w oparciu o tę dwójkę piłkarzy.

Sky Sport Italia podaje natomiast, że cały czas trwają negocjacje związane z przyszłością polskiego napastnika Azzurrich, któremu kontrakt wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy sugerują, że sternicy Napoli nie zamierzają ryzykować, że zawodnik rozstanie się z klubem na zasadzie wolnego transferu, więc zdecydowali się na obniżenie sumy odstępnego za piłkarza.

Wszystkie kluby, tylko nie Juve

Popularny włoski nadawca podaje, że klub z Kampanii jest gotowy sprzedać zawodnika za 35 milionów euro, co jednak i tak wydaje się kwotą za dużą dla Romy, dla której Milik i tak nie byłby pierwszym wyborem, bo rola ta będzie przypadać Dzeko.

Polski napastnik co prawda był łączony w ostatnich miesiącach z Juventusem, ale wierząc medialnym doniesieniom, to decydenci Napoli zrobią wszystko, co w ich mocy, bay zawodnik nie trafił do odwiecznego rywala, z którym mają rywalizować w najbliższym sezonie na najwyższe cele.

Komentarze