Moratti: Inter podejmie próbę pozyskania Messiego

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Zdaniem byłego prezydenta Interu Mediolan w osobie Massimo Morattiego klub ze stolicy Lombardii tego lata na pewno podejmie próbę pozyskania Leo Messiego z FC Barcelony. 75-latek ocenił też pozytywnie pracę Antonio Conte w mediolańskiej ekipie.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że właśnie pod rządami Morattiego mediolański team wygrał potrójną koronę. Włoch nie raz mówił o tym, że w przeszłości był bliski pozyskania nastolatka Messiego. Moratti nie ukrywa, że jego marzeniem jest, aby Argentyńczyk kiedyś trafił do teamu z miasta mody.

Niewykluczone, że ostatnie wydarzenia w FC Barcelonie wpłyną na to, że reprezentant Argentyny w końcu zmieni klub i być może zasili szeregi Czarno-niebieskich. – Mogę sobie tylko wyobrazić, że Inter będzie próbował pozyskać Messiego – mówił Moratti w rozmowie z dziennikiem AS.

– Widziałem reklamę Suning, która wykorzystywała cień Messiego na katedrze Duomo i to sprawia, że na pewno Inter próbował pozyskać tego piłkarza, a jeśli nie, to na pewno wkrótce spróbują go ściągnąć – kontynuował były sternik Interu.

– To na pewno nie będzie transakcja łatwa do zrealizowania, mając na uwadze aspekt ekonomiczny. W każdym razie największą przeszkodą do pokonania w kontekście transfery jest ocena tego, czego chce Messi. Trzeba się dowiedzieć, czy on tak naprawdę chce odejść z Barcy – zaznaczył Moratti.

Fach trenerski Conte nie podlega dyskusji

Urodzony w Bosco Chiesanuova były prezydent Nerazzurrich pozwolił sobie również na ocenę pracy Conte w mediolańskim klubie.

Inter zaprezentował się w Lidze Europy, pokonując mocne zespoły w drodze do finału rozgrywek. Z drugiej strony Sevilla w Lidze Europy przyzwyczaiła, że często triumfuje w tych rozgrywkach – mówił Moratti.

– Zwycięstwo w Lidze Europy byłoby ważne dla Interu, ponieważ dałoby to zawodnikom poczucie przynależności do zwycięskiego klubu i zwiększyłoby motywację w przyszłości – kontynuował włoski potentat naftowy.

– Jeśli chodzi o Conte, wszystko zależy od relacji, jakie ma z prezydentem, ale nikt nie może poddać dyskusji jego umiejętności jako trenera. W tym sezonie spisał się bardzo dobrze, osiągając znakomite wyniki – skwitował Moratti.

Komentarze