Mkhitaryan zostaje w Romie na kolejny rok

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Henrikh Mkhitaryan nie ukrywa, że niezmiernie cieszy się z faktu, iż także w sezonie 2020/2021 będzie reprezentować barwy AS Roma. Reprezentant Armenii występuje w stolicy Włoch od zeszłego roku na wypożyczeniu.

Czytaj dalej…

Mkhitaryan już wcześniej deklarował, że nie spieszy mu się z powrotem do angielskiej Premier League. Dowodem na to, że dobrze odnalazł się w Serie A jest fakt, że zanotował 29 występów, w których zdobył dziewięć goli i zanotował trzy asysty. Zbierał przy tym pochwały od trenera i dobre noty od dziennikarzy.

Mkhitaryan nie chciał wracać do Arsenalu

Działacze Arsenalu nie zamierzali stawać na jego drodze i po osiągnięciu porozumienia z Romą dali zielone światło na kontynuowanie wypożyczenia.

– Osiągnęliśmy już z klubem porozumienie i zostaję w Rzymie na kolejny sezon, do lata 2021 roku. Jestem z tego powodu naprawdę zadowolony. Od pierwszego dnia w Romie czułem się tu jak w domu, zarówno na boisku, jak i poza nim – powiedział Mkhitaryan.

– W mojej opinii miałem naprawdę dobry sezon, pomimo że zmagałem się z dwoma kontuzjami. Teraz jestem w dobrej formie i liczę na to, że podtrzymam ten poziom – dodał.

Komentarze