Oficjalnie: Mistrz Włoch pozyskał napastnika, Morata w Juve!

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC poinformował oficjalnie, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Alvaro Morata. Zgodnie z medialnymi doniesieniami Hiszpan trafił do teamu z Piemontu na wypożyczenie za 10 milionów euro z opcją transferu definitywnego za 45 milionów euro.

Czytaj dalej…

Juventus FC od kilku dni zabiegał intensywnie o to, aby pozyskać nowego zawodnika do ataku. Jeszcze kilka dni temu wydawać się mogło, że nowym napastnikiem Starej Damy zostanie Edin Dzeko. Ostatecznie wybór sterników Bianconerich padł na Moratę.

Reprezentant Hiszpanii we wtorek przeszedł testy medyczne w Turynie. Do stolicy Piemontu zawodnik zawitał z Madrytu w poniedziałkowy wieczór.

Bianconeri z klasyczną “9”

W szeregach Juve piłkarz spędzi rok na wypożyczeniu, za co mistrz Serie A zapłaci 10 milionów euro. Juventus zapewnił sobie też możliwość wykupienia zawodnika za 45 milionów euro, co miałoby być spłacane w trzech ratach.

Warto zaznaczyć, że włoski klub będzie miał też możliwość przedłużenia okresu wypożyczenia Moraty o kolejne 12 miesięcy, za co zapłaciłby także 10 milionów euro. Taki stan rzeczy sprawiłby, że za transfer definitywny latem 2022 roku klub z Piemontu miałby zapłacić 35 milionów, co byłoby również spłacane w trzech ratach.

Dodajmy, że hiszpański napastnik wraca do turyńskiej drużyny, której barwy reprezentował w latach 2014-2016. Wówczas do Juventusu piłkarz trafił za 20 milionów euro. Z kolei Real Madryt skorzystał z możliwości odzyskania zawodnika na mocy klauzuli o możliwości odkupienia, płacąc za Moratę cztery lata temu 30 milionów euro.

Komentarze