Juventus w stałym kontakcie z gwiazdą Lazio

Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić Pressfocus

Jak uważają dziennikarze La Gazzetta dello Sport, Juventus ruszy latem po środkowego pomocnika. Podobno priorytetem Starej Damy jest Sergej Milinković-Savić z Lazio Rzym. Obie strony pozostają w stałym kontakcie od dawna, dlatego wkrótce powinny ruszyć oficjalne negocjacje pomiędzy klubami.

  • Juventus szuka wzmocnień środka pola
  • Priorytetem Allegriego w letnim okienku pozostaje Milinković-Savić
  • Lazio oczekuje przynajmniej 70 mln euro, co jest zbyt wysoką kwotą dla działaczy z Turynu

Milinković-Savić wkrótce opuści Rzym

Całkiem niedawno Sergej Milinković-Savić łączony był z przenosinami do Man Utd. Agentka zawodnika jednak wszystkiemu zaprzeczyła, dementując dodatkowo plotki z ewentualnym transferem do PSG.

Serb od dłuższego czasu jest kluczową postacią w Lazio. Po siedmiu latach spędzonych w Rzymie, powoli szykuje się do zmiany otoczenia. Reprezentująca interesy 27-latka, Mateja Kezman ma regularnie prowadzić rozmowy z Juventusem. Takie wieści przekazali we wtorek dziennikarze La Gazzetta dello Sport, powołując się na sprawdzone źródła.

Działacze z Piemontu wolą poczekać ze startem negocjacji z aktualnym pracodawcą Savicia. W grę wchodzą wielkie pieniądze. Lazio wycenia swój filar drugiej linii na 70 mln euro. Dla Juve taka kwota jest nieosiągalna, więc trwają prace nad szukaniem dodatkowych rozwiązań.

Według LGdS, Bianconeri wkrótce przedstawią ofertę w wysokości 50-60 mln euro. Do tego Milinković-Savić mógłby liczyć na pięcioletnią umowę, dzięki której rocznie inkasowałby 5,5 mln euro za sezon. To o półtora miliona więcej niż zarabia w Lazio. Nie można też zapomnieć, że od początku kampanii 2021/22 rozegrał 44 mecze, notując w nich 10 goli i 12 asyst.

Czytaj więcej: Marco Giampaolo. Trener wypalony?

Komentarze

Comments 8 comments

News: “…Milinković-Savić łączony był z przenosinami do Man Utd. Agentka zawodnika jednak wszystkiemu zaprzeczyła, dementując dodatkowo plotki z ewentualnym transferem do PSG…”, “…Reprezentująca interesy 27-latka, Mateja Kezman ma regularnie prowadzić rozmowy z Juventusem. Takie wieści przekazali we wtorek dziennikarze La Gazzetta dello Sport…” –
– :)Mateja Kezman odkąd stała się kobietą nieżle kręci, w poniedziałek informowała “Koncentrujemy się na MUnited i PSG, Sergej chce do Manchesteru…”
(gazzetta.it/Calcio/Calciomercato/Lazio/02-05-2022/milinkovic-agente-offerte-united-psg-manchester-lazio-440305241791.shtml )

Hmmm Dobrze, gdyby najlepszy pomocnik ligi został w lidze.
Tyle, że jeśli ma trafić do Juve 🙂 juz mają najlepszego napastnika ligi, a teraz miałby dojść jeszcze najlepszy pomocnik??? Robi się groźnie.
Pozdr.

Milinković-Savić jak ma iść do Juve to niech idzie gdziekolwiek indziej za granicę. Serie A sobie bez niego poradzi (gorzej z Lazio 😀 ).
Vlahović najlepszy napastnik ligi? Na razie ani liczby, ani jego gra tego nie potwierdzają.

Nie trudno i jednocześnie trudno to zmierzyć. Biorąc pod uwagę ilość bramek i indywidualne tytułu to wychodzi na to, że najlepszym napastnikiem w tej słabej lidze jest słaby Ciro. Niestety.
Vlahovića można uznać najbardziej wartościowym (pieniężnie) napastnikiem, perspektywicznym. Jednak tak czysto sportowo na poziomie Serba w tej lidze biega kilku napastników, którzy w niektórych aspektach piłkarskiego rzemiosła są od niego lepsi, a w innych słabsi.