Milik zakotwiczy we Florencji? Fiorentina chce Polaka

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. PressFocus

Arkadiusz Milik według najnowszych doniesień mediów może zasilić szeregi AC Fiorentiny. Klub z Toskanii ma plan, aby wypożyczyć Polaka ze zobowiązaniem do transferu definitywnego za 20 milionów euro. Aby tak się jednak stało, to wychowanek Rozwoju Katowice najpierw musiały przedłużyć swoją obecną umowę z SSC Napoli, która wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik w trakcie trwającego okienka transferowego był łączony z kilkoma klubami. Najpierw najwięcej w kontekście przyszłości polskiego napastnika mówiło się o transferze do Juventusu FC. Niemniej fakt, że w szeregach Bianconerich nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, to ostatecznie Milik musiał szukać innych rozwiązań.

Kolejnym klubem, który wyraził zainteresowanie Polakiem, była AS Roma. Milik był już nawet “po słowie” z klubem z Wiecznego Miasta. Ostatecznie jednak temat przeprowadzki polskiego napastnik do teamu ze stolicy Włoch upadł na ostatniej prostej.

Jeśli nie Piątek, to może Milik?

W trakcie kończącej się sesji transferowe był też omawiany temat transferu Polaka do jednego z klubów z Premier League. Milik znalazł się na celowniku Tottenhamu Hotspur. W każdym razie i ta transakcja nie wypaliła.

Najnowsze doniesienia włoskich środków masowego przekazu wskazują natomiast, że po reprezentanta Polski zgłosiła się Fiorentina. Na razie jednak Milik nie doszedł do porozumienia z klubem z Florencji w sprawie warunków indywidualnych, o czym informuje Corriere del Mezzogiorno.

W związku z powyższym spodziewać się można, że przez zamknięcie okienka transferowe będą mogły mieć miejsce intensywne rozmowy między stronami zaangażowanymi w temat ewentualnej transakcji.

Warto zaznaczyć, że wcześniej według informacji włoskich dziennikarzy z klubem z Toskanii łączony był Krzysztof Piątek. Zawodnik aktualnie broni barw Herthy Berlin, ale jego przyszłość w klubie ze stolicy Niemiec nie rysuje się w jaskrawych barwach.

Komentarze