Milik wyceniony przez Napoli na 50 mln euro

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Rafał Rusek

Arkadiusz Milik prawdopodobnie nie przedłuży swojego kontraktu z SSC Napoli. Obecna umowa napastnika reprezentacji Polski wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Tymczasem kolejka chętnych po piłkarza wydłuża się w błyskawicznym wręcz tempie. Najnowsze doniesienia wskazują, że klub z Kampanii liczy na 50 mln euro za Polaka.

Czytaj dalej…

Milik znajduje się na celowniku między innymi takich ekip jak: Arsenal FC, Tottenham Hotspur, Atletico Madryt, czy Juventus FC. W Polsce najczęściej można znaleźć informacje na temat ewentualnej przeprowadzki wychowanka Rozwoju Katowice do ekipy z Piemontu, ale inne kluby nie zamierzają składać broni w walce o piłkarza.

Corriere dello Sport wskazuje, że scenariusz związany z parafowaniem nowego kontraktu Milika z Napoli jest wykluczony. Wkrótce zresztą powinno dojść do spotkania menedżera piłkarza Davida Pantaka z prezydentem aktualnych wicemistrzów Serie A Aurelio De Laurentiisem.

Napastnik Napoli zostanie najdroższym polskim piłkarzem w historii?

26-latek dołączył do Napoli w 2016 roku z AFC Ajaxu, kosztując wówczas 32 miliony euro. Wygląda na to, że latem tego roku suma ta zostanie przebita. Milik w 83 spotkaniach w Serie A zdobył 36 bramek, notując dwie asysty.

Dodajmy, że reprezentant Polski już w swoim pierwszym sezonie we Włoszech doznał poważnej kontuzji. Przypomnijmy, że pierwszy poważny uraz Polaka miał miejsce w październiku 2016 roku, a rok później zawodnik doznał kolejnej kontuzji. Obie wykluczyły tyszanina z gry na kilka miesięcy.

Komentarze