Milik na liście życzeń kolejnego klubu z Serie A

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Milik wciąż nie może być pewny swojej przyszłości w SSC Napoli. Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują natomiast, że w kolejce po reprezentanta Polski ustawił się kolejny klub. La Gazzetta dello Sport podaje, że Milik znalazł się na celowniku ACF Fiorentiny.

Czytaj dalej…

Arkadiusz Milik jeszcze kilka miesięcy temu łączony był przede wszystkim z przeprowadzką do Juventusu. Ostatnio temat przenosin wychowanka Rozwoju Katowice do drużyny mistrzów Włoch ostygł, za to pojawił się wariant łączący zawodnika z AS Romą. Tymczasem najnowsze spekulacje wskazują, że Milik może dołączyć do ekipy z Toskanii.

Temat Milika w Juve spalił na panewce

Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu, zanim w szeregach Starej Damy doszło do roszady na stanowisku pierwszego trenera, polski napastnik był faworytem do zasilenia szeregów Bianconerich. Zwolennikiem takiego rozwiązania miał być Maurizio Sarri. Gdy jednak w klubie Piemontu pojawił się Andrea Pirlo, to polityka transferowa w turyńskiej ekipie uległa zmianie.

Prasa we Włoszech tuż po zmianie na stanowisku trenera przekonywała, że do Juventusu może dołączyć Edin Dzeko z AS Romy. Z kolei ostatnio najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że szeregi teamu z Turynu wzmocni Luis Suarez. Taki stan rzeczy sprawia, że zdecydowanie zmalały szanse na to, że do Juventusu dołączy Milik.

Skoro nie Piątek, to może inny Polak?

Warto odnotować, że polski napastnik ma kontrakt ważny z klubem z południa Włoch do końca czerwca 2021 roku. Na dzisiaj Milik wciąż nie zdecydował się na to, aby parafować nową umowę z Napoli. Tym samym bardzo realny wydaje się scenariusz związany z tym, że polski napastnik zmieni przynależność klubową.

Żurnaliści najpopularniejszego włoskiego dziennika sportowego sugerują, że Fiorentina w zamian za pozyskanie Milika musiałaby pozbyć się Nikoli Milenkovicia, jak i Gaetano Castrovilliego. Chociaż niewykluczone, że sternicy Azzurrich w zamian za Polaka zabiegaliby również o Federico Chiesę. Dodajmy, że wcześniej decydenci Fioletowych rozważali pozyskanie Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin.

Milik trafił do teamu spod Wezuwiusza w 2016 roku, kosztując wówczas ponad 30 milionów euro. Wcześniej zawodnik urodzony w Tychach bronił barw Ajaxu. Odnotujmy, że jak na razie w koszulce Napoli polski napastnik rozegrał łącznie 122 spotkania, w których zdobył 48 bramek.

Komentarze