SportItalia: Milik doszedł do porozumienia z Romą

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Dziennikarz SportItalia, Alfredo Pedulla poinformował, że Arkadiusz Milik doszedł do porozumienia z Romą odnośnie indywidualnego kontraktu. Reprezentant Polski ma zarabiać 5 milionów euro na sezon, a jego gaża może wzrosnąć ze względu na liczne bonusy w umowie.

Czytaj dalej…

To, że transfer Arkadiusza Milika do stolicy Włoch faktycznie wypali nie jest wszakże przesądzone. Działacze Giallorossich nadal muszą znaleźć ostateczne porozumienie z Napoli odnośnie sumy odstępnego. Wydaje się jednak, że wydaje się być to jedynie kwestią czasu.

Napoli chce na Miliku zarobić

Działacze z Neapolu nie zamierzają bowiem dopuścić do tego, by Milik został w klubie do końca swojego kontraktu, a następnie, w kolejne lato, odszedł za darmo. O takim scenariuszu myślał początkowo sam Polak. Włoskie media donosiły jeszcze wczoraj, że doświadczony napastnik zamierza odrzucić oferty ze strony Romy czy Tottenhamu i zostać w dotychczasowym klubie. Deklaracja ta miała zezłościć sterników w Neapolu, gdyż ci chcą na Miliku jeszcze zarobić.

Napastnik przeniósł się do tego klubu w 2016 roku z Ajaksu Amsterdam za 32 miliony euro. Jego obecna umowa wygaśnie wraz z końcem czerwca 2021 roku. Milik rozegrał w barwach Napoli 122 mecze i zdobył w nich 48 goli. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych już nie wystąpi. Zwłaszcza, że wobec spekulacji transferowych znalazł się poza kadrą na weekendowy, odwołany ostatecznie, sparing Napoli.

Komentarze