Światełko w tunelu dla Milika. Nastąpiło zbliżenie stanowisk

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik PressFocus

Szkoleniowiec Olympique Marsylia Andre Villas-Boas kilka dni temu przyznał, że chętnie widziałby w swoim zespole reprezentanta Polski Arkadiusza Milika. Podkreślał jednak, że finalizacja tego transferu będzie bardzo trudna. Tymczasem francuskie i włoskie media informują, że rozmowy w tej sprawie są kontynuowane, a w ostatnim czasie oba kluby zbliżyły się w nich do siebie.

Sytuacja Milika w Napoli pozostaje bez zmian. 26-letni napastnik, którego obecna umowa wygasa z końcem sezonu, nie może liczyć na występy w drużynie Gennaro Gattuso. Władze Napoli również nie zamierzają polskiemu napastnikowi ułatwiać odejścia i do tej pory stawiały warunki, które okazywały się zaporowe dla innych klubów. Z tego powodu ze starań o pozyskanie Milika zrezygnowało już Atletico Madryt.

W ostatnich dniach do grona klubów zainteresowanych pozyskaniem Milika dołączyła niespodziewanie Olympique Marsylia. Publicznie to potwierdził szkoleniowiec zespołu ze Stade Velodrome Andre Villas-Boas. Portugalczyk od razu tonował również nastroje, zdając sobie sprawę, że jego klub może nie być w stanie sprostać oczekiwaniom Napoli.

Jak informuje portal Football365, powołując się również na Corriere dello Sport, w ostatnich godzinach rozmowy między klubami nabrały tempa, a stanowiska obu klubów znacznie się zbliżyły. Według ostatnich informacji Napoli byłoby skłonne oddać polskiego napastnika za dziesięć milionów euro oraz umieszczając w umowie transferowej zapis gwarantujący mu określony procent od kolejnego transferu Polaka.

Komentarze

Na temat “Światełko w tunelu dla Milika. Nastąpiło zbliżenie stanowisk