Milan i Fiorentina wymienią się zawodnikami?

Lucas Paqueta
Lucas Paqueta fot. Grzegorz Wajda

Już wkrótce może dojść do wymiany zawodników między Milanem i Fiorentiną. Jak informuje Sport Mediaset, oba kluby prowadzą już w tej sprawie negocjacje. Na San Siro miałby się przenieść Nikola Milenković, natomiast w przeciwnym kierunku powędrowałby Lucas Paqueta.

Czytaj dalej…

Rossoneri są zdecydowani na pożegnanie się 22-letnim Brazylijczykiem, który do Mediolanu trafił w styczniu 2019 roku za ponad 38 milionów euro z Flamengo. Paqueta nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i nie znajduje się w planach trenera Stefano Pioliego na kolejny sezon.

Wadze Milanu zdają sobie sprawę, że odzyskanie zainwestowanej kwoty w Brazylijczyka jest teraz niemożliwe, dlatego są gotowi na odesłanie go do Fiorentiny, gdzie miałby szanse na regularne występy. W grę wchodzi wypożyczenie z opcją definitywnego transferu po zakończeniu najbliższego sezonu.

Paqueta w trakcie swojego dotychczasowego pobytu w Milanie rozegrał 37 spotkań na boiskach Serie A, zdobywając tylko jednego gola i notując dwie asysty.

Milenković za Paquetę w Milanie?

W zamian do zespołu Milanu mógłby trafić Nikola Milenković, którego bardzo chce w swojej drużynie mieć trener Stefano Pioli. 22-letni zawodnik, którego kontrakt z Fiorentiną obowiązuje do czerwca 2022 roku, w ostatnim czasie był często łączony z Napoli. Perspektywa występów w Milanie również może być jednak dla niego także kusząca.

Serbski obrońca jest zawodnikiem Fiorentiny od trzech lat. Latem 2017 roku włoski klub zdecydował się zapłacić za niego ponad pięć milionów euro Partizanowi Belgrad. Od tamtej pory rozegrał w drużynie z Florencji 96 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając osiem bramek.

Komentarze