Media: Wymiana Dybali za Pogbę wciąż możliwa

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Według informacji Tuttosport szeregi Juventusu FC tego lata może pożegnać Paulo Dybala. Argentyński napastnik mógłby zamienić się klubami z Paulem Pogbą. Tym samym były piłkarz US Palermo miałby dołączyć do teamu z siedzibą na Old Trafford, a mistrz świata z 2018 roku zakotwiczyłby w zespole Starej Damy.

Czytaj dalej…

Podobno jednym z głównych celów Juventusu dowodzonego przez Andreę Pirlo ma być zakontraktowanie Pogby. Francuski pomocnik w przeszłości grał już w turyńskie ekipie, broniąc jej barw w latach 2012 – 2016. 27-latek w koszulce Bianconerich wystąpił w 178 spotkaniach, w których strzelił 34 gole, notując też 40 asyst.

Reprezentant Francji głównym celem Starej Damy

O ile francuskie pomocnik zdaniem włoskich mediów jest priorytetem dla Juve na letnie okno transferowe, to Dybala nie jest postacią nie do ruszenia w szeregach turyńskiego klubu. Argentyńczyk został co prawda uznany za najwartościowszego zawodnika sezonu 2019/2020 w Serie A. W każdym razie nie oznacza to, że zawodnik może być spokojny o swoją przyszłość w Juventusie.

Najnowsze sugestie wskazują, że Dybala może być oddany do Man Utd w zamian za Pogbę. Warto pamiętać, że reprezentant Argentyny już rok teamu znajdował się na celowniku Czerwonych Diabłów. Gdyby faktycznie okazało się, że Dybala odszedłby z Juve, to jednocześnie sternicy klubu z Piemontu mieliby uznać, że najważniejszą postacią w drużynie zostałby Cristiano Ronaldo.

Przyszłość Argentyńczyka niepewna

Argentyński napastnik w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 46 meczach, w których zdobył 17 bramek, notując też 10 asyst. Pogba natomiast przez znaczną częścią ostatniej kampanii był wyłączony z gry z powodu kontuzji. Francuski piłkarz ostatecznie zaliczył 21 występów, w których strzelił jednego gola, notując też cztery asysty.

Komentarze