Media: Teodorczyk zmieni klub, Polak wróci do Belgii

Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk fot. Grzegorz Wajda

Łukasz Teodorczyk według informacji Piotra Koźmińskiego z Super Expressu zmieni barwy klubowe. Zawodnik Udinese Calcio ma zostać wypożyczony do Royal Charleroi z Belgii. Przypomnijmy, że zespół ten został ostatnio wyeliminowany przez Lecha Poznań w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy.

Czytaj dalej…

Łukasz Teodorczyk czasu spędzonego na Półwyspie Apenińskim nie może najlepiej wspominać. 29-latek w szeregach Zebr z Udine w ciągu ostatnich dwóch lat zaliczył 30 meczów, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

19-krotny reprezentant Polski do teamu z Serie A dołączył latem 2018 roku z RSC Anderlechtu za 3,5 miliona euro. Z Teodorczykiem w szeregach ekipy z Włoch wiązano duże nadzieje. Piłkarz robił wrażenie nie tylko swoimi osiągnięciami w ekipie z Brukseli, ale też warunkami fizycznymi.

Dodajmy, że Teodorczyk w lidze belgijskiej, gdy bronił barw Anderlechtu, zaliczył 52 spotkania, notując w nich 30 bramek i siedem asyst.

Dzięki udanym występom w ekipie z Beneluksu piłkarz znajdował się w kręgu zainteresowania selekcjonera Biało-czerwonych Adama Nawałki. Ostatecznie zawodnik znalazł się w kadrze na mundial w Rosji w 2018 roku.

– NEWS SE: Łukasz Teodorczyk zmienia klub! Napastnik zostanie na rok wypożyczony z Udinese do Charleroi – napisał Piotr Koźmiński na łamach Twittera.

Komentarze