Media: Luis Suarez o krok od Juve

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

FC Barcelona według doniesień włoskich i hiszpańskich mediów doszła do porozumienia z Juventusem ws. transferu Luisa Suareza. Tym samym wszystko wskazuje na to, że Urugwajczyk lada moment zasili szeregi Starej Damy, gdzie zastąpi Gonzalo Higuaina.

Czytaj dalej…

FC Barcelona jeszcze przez rok mogłaby liczyć na Suareza, gdyż ten ma kontrakt ważny z Dumą Katalonii do końca czerwca 2021 roku. Niemniej zawodnika w składzie swojego zespołu nie widzi nowy trener Blaugrany w osobie Ronalda Koemana, co sprawia, że Suarez musiał szukać sobie nowego klubu.

Media pewne transferu

Goal.com, czy TuttoMercatoWeb podają, że urugwajski napastnik zaakceptował dwuletnią umowę z mistrzami Włoch, z opcją przedłużenia kontraktu o kolejne 12 miesięcy. Zawodnik będzie mógł liczyć w Juve na apanaże w wysokości 10 milionów euro netto na sezon.

Mundo Deportivo podaje natomiast, że w poniedziałek Suarez ma się pojawić we włoskim konsulacie, gdzie będzie miał przejść test językowy, co ma pomóc zawodnikowi w otrzymaniu włoskiego paszportu. Przypomnijmy, że żoną piłkarza jest Włoszka – Sofia Balbi.

Kwestia przyznania włoskiego paszportu reprezentantowi Urugwaju jest o tyle istotna, iż Juventus nie chce mieć w swoich szeregach zawodnika, który zająłby w kadrze mistrzów Serie A miejsca dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

Komentarze