Media: Stępiński zamieni Serie A na Serie B

Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński fot. Grzegorz Wajda

Mariusz Stępiński według informacji Super Expressu prawdopodobnie niebawem zmieni barwy klubowe. Polski napastnik może trafić na wypożyczenie do ekipy z zaplecza włoskiej ekstraklasy. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to 25-latek zaliczy swój trzeci klub we Włoszech.

Czytaj dalej…

Mariusz Stępiński na Półwysep Apeniński trafił latem 2017 roku, dołączając do Chievo Werona z FC Nantes. Na początku w szeregach Latających Osłów piłkarz był na wypożyczeniu. Z kolei latem 2018 roku sternicy Chievo podjęli decyzję o wykupieniu Polaka za 2,5 miliona euro.

Kolejną zmianę klubu zawodnik zaliczył we wrześniu minionego roku, gdy trafił na wypożyczenie do Hellas Werona. W styczniu tego roku decydenci Gialloblu podjęli jednak decyzję o wykupieniu polskiego napastnika, który w przeszłości bronił barw między innymi Widzewa Łódź, czy Ruchu Chorzów.

Tymczasem najnowsze doniesienia Piotra Koźmińskiego z Super Expressu wskazują, że polski napastnik niebawem może trafić do US Lecce, występującego w Serie B. Potencjalny nowy klub Stępińskiego w sobotnim boju ligowym zremisował bezbramkowo z Pordenone.

Drużyna z ambicjami związanymi z powrotem do Serie A

Lecce na zaplecze włoskiej ekstraklasy trafiło po ostatnim sezonie, w którym zakończyło rozgrywki Serie A na 18. miejscu w ligowej klasyfikacji. Klub z Apulii ma wypożyczyć polskiego napastnika z opcją transferu definitywnego.

Dodajmy, że Stępiński ma na swoim koncie 78 występów we włoskiej ekstraklasy, w których zdobył 15 bramek. Rynkowa wartość 25-latka szacowana jest na trzy miliony euro. W szeregach teamu z miasta miłości zawodnik mógł liczyć na zarobki w wysokości 600 tysięcy euro rocznie.

Komentarze