Media: Smalling blisko powrotu do Romy

Chris Smalling
Chris Smalling fot. PressFocus

Chris Smalling według najnowszych doniesień włoskich środków masowego przekazu jest bliski przeprowadzki na stałe z Manchesteru United do AS Romy. Były reprezentant Anglii według doniesień Corriere dello Sport miałby trafić z klubu z Premier League do ekipy z Wiecznego Miasta za 15 milionów euro.

Czytaj dalej…

Chris Smalling wrócił na Wyspy Brytyjskie po ostatnim spotkaniu Giallorossich w sezonie 2019/2020, w którym Roma wygrała z Juventusem FC. Tym samym piłkarz nie mógł już zagrać w spotkaniu Ligi Europy, w ktorym rzymianie rywalizowali z Sevillą FC. Anglik do stołecznej drużyny był wypożyczony.

Chociaż w porozumieniu ze Smallingiem działacze Romy nie zawarli możliwości wykupienia zawodnika na stałe, to już po kilku miesiącach od momentu, gdy Anglik zakotwiczył w drużynie Wilków, pojawiły się głosy, że Roma chce go wykupić z Manchesteru United.

Długie rozmowy z pozytywnym zakończeniem?

Przez długi czas do żadnego porozumienia w sprawie transakcji nie doszło. W każdym razie ostatnio włoscy dziennikarze wyrażają przekonanie, że porozumienie dotyczące piłkarza, który w tej kampanii nie “powąchał” jeszcze murawy, są bliskie końca i Smalling może wrócić na Półwysep Apeniński. Angielski defensor ma związać się z klubem z Rzymu kontraktem na cztery lata, dzięki któremu rocznie będzie zarabiał 3 miliony euro.

30-latek legitymuje się bilansem 31 spotkań w reprezentacji Anglii. W szeregach teamu ze stolicy Włoch piłkarz wystąpił łącznie w 37 meczach w zeszłym sezonie. Zwolennikiem transferu na stałe z udziałem Smallinga jest trener Paulo Fonseca, który nie ukrywa, że Anglik był pierwszoplanową postacią w jego drużynie, jeśli chodzi o defensywę.

Odnotujmy, że Roma nie jest jedynym klubem, który chce mieć Smallinga w swoim składzie. Ostatnio pojawiły się głosy, że chętne na transfer z udziałem doświadczonego obrońcy jest również Newcastle United.

Komentarze