Media: Santon po słowie z klubem z Turcji

Serie A
Serie A

Davide Santon według informacji tureckich mediów niebawem może zasilić szeregi Besiktasu. Dziennikarze TRT Sport i Fanatik podają, że zawodnik ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z klubem znad Bosforu.

Czytaj dalej…

Davide Santon ma dołączyć do Besiktasu na wypożyczenie. Na dzisiaj nie wiadomo, czy turecki klub będzie miał możliwość skorzystania z opcji transferu definitywnego, czy nie.

Partycypacja w kosztach

Warto natomiast odnotować, że w trakcie rocznego wypożyczenia kosztami związanymi z wynagrodzeniem dla zawodnika Roma ma dzielić się z Besiktasem. Dodajmy, że 29-latek znajdował się na celowniku kilku klubów Serie A.

Santon znajdował się na radarze Parmy, Genoi, Benevento. W gronie chętnych na pozyskanie piłkarza było podobno także francuskie Lille OSC.

Z ziemi włoskiej do tureckiej

Włoski obrońca to zawodnik, który pierwsze poważne kroki w piłce nożnej stawiał w Interze Mediolan, z którego latem 2018 roku trafił do AS Romy. Wygląda na to, że po dwóch latach spędzonych w ekipie z Wiecznego Miasta zawodnik trafi do ligi tureckiej.

Dodajmy, że w piłkarskim CV zawodnika są też takie kluby jak Cesena, czy Newcastle United. Santon ma też na swoim koncie osiem występów w reprezentacji Włoch.

Komentarze